Relacje a nasze samopoczucie

Tworzenie i utrzymywanie zdrowych relacji. Łączenie się z innymi ludźmi jest korzystne dla zdrowia psychicznego. Przyjaciele i rodzina mogą pomóc zmniejszyć poziom stresu i zwiększyć ogólne poczucie dobrego samopoczucia. Połączenia te pomagają czuć się wspieranym i cenionym, co z kolei pomoże poczuć się szczęśliwszym i mniej samotnym.

Osobiste połączenia są korzystne dla Twojego zdrowia. Na przykład samotność może zwiększyć wysokie ciśnienie krwi, a ludzkie powiązania mogą wydłużyć okres życia.
Istniejące kontakty z przyjaciółmi i rodziną muszą być dla Ciebie pomocne lub mogą nie być korzystne. Powinieneś mieć co najmniej kilka przyjaciół lub członków rodziny, z którymi: czujesz się komfortowo; mieć poczucie, że można im powiedzieć wszystko bez osądzania; mogą prosić o pomoc w rozwiązywaniu problemów; czuć się ceniona; są traktowani poważnie.
Jeśli chcesz poznać nowych przyjaciół, rozważyć jedną z następujących czynności: zapisać się do ciekawej klasy; dołącz do klubu książek; uczestniczyć w klubie turystycznym; wolontariusza w organizacji non-profit.

 

Kategorie: Psychologia